Ден на Земята – 22 април

Във връзка с предстоящия Ден на Земята – 22 април, учениците от дигиталния клуб по интереси „eXplorers“ се включват с кратък въздействащ клип, създаден изцяло от тях, посветен на опазването на околната среда.

Учениците за пореден път показаха своята активна гражданска позиция и отношение към важните глобални теми.

Нека не забравяме, че грижата за Земята започва от малките ежедневни действия:

Намалявай отпадъците и рециклирай

Пести водата

Засаждай и се грижи за растения

Избирай устойчив начин на придвижване

Опазването на околната среда не е просто кауза – то е отговорност на всеки от нас!

 

С грижа за природата и отговорност към бъдещето!

Учениците от Ученическия съвет, заедно с ученици от десети “а” клас на Професионална гимназия „Братя Евлогий и Христо Георгиеви“, реализираха инициатива, насочена към екологичното рециклиране на отпадъци.

С много ентусиазъм и старание те създадоха специално обособен кът, в който всеки може лесно и отговорно да изхвърля и разделя отпадъци за рециклиране.

Г- жа Нели Паул и г-жа Анастасова съдействаха при осъществяването на инициативата!