Във връзка с предстоящия Ден на Земята – 22 април, учениците от дигиталния клуб по интереси „eXplorers“ се включват с кратък въздействащ клип, създаден изцяло от тях, посветен на опазването на околната среда.
Учениците за пореден път показаха своята активна гражданска позиция и отношение към важните глобални теми.
Нека не забравяме, че грижата за Земята започва от малките ежедневни действия:
Намалявай отпадъците и рециклирай
Пести водата
Засаждай и се грижи за растения
Избирай устойчив начин на придвижване
Опазването на околната среда не е просто кауза – то е отговорност на всеки от нас!
С грижа за природата и отговорност към бъдещето!
Учениците от Ученическия съвет, заедно с ученици от десети “а” клас на Професионална гимназия „Братя Евлогий и Христо Георгиеви“, реализираха инициатива, насочена към екологичното рециклиране на отпадъци.
С много ентусиазъм и старание те създадоха специално обособен кът, в който всеки може лесно и отговорно да изхвърля и разделя отпадъци за рециклиране.
Г- жа Нели Паул и г-жа Анастасова съдействаха при осъществяването на инициативата!